Kartais mes pačios sau pakenkiam labiausiai – nes iš įpročio naudojam netinkamas priemones, per daug tikim reklamomis ar net neskiriam sau laiko. Ir visa tai pradeda ryškėti ne iškart, o tada, kai jau šiek tiek vėlu. Būtent taip dažniausiai nutinka odai po 30-ies. Jeigu yra naudojama profesionali kosmetika – gali būti kitaip. Kalbinome kosmetologes, kurios pasidalijo tuo, ką mato kasdien savo kabinete – kartojamas klaidas, kurios su laiku tampa sunkiai ištaisomos.
Riebiai odai – sausinančios priemonės? Tai – žingsnis atgal
Vienas iš keisčiausių, bet labai dažnų įpročių – sausinti riebią odą, tikintis, kad taip sumažės blizgesys ar spuogai. Gaila, bet poveikis dažniausiai būna priešingas. Oda pradeda gintis, išskiria dar daugiau riebalų, o rezultatas – dar labiau užsikemšusios poros ir nuolatiniai bėrimai.
Tą patvirtina ir kosmetologė Giedrė, kuri kasdien dirba su klientėmis, bandančiomis „sutvarkyti“ riebią odą rūgštimis ir agresyviu valymu. „Dažna moteris mano, kad riebaluotumas – blogis, o blizgėjimas – priešas. Tačiau ne kiekvienas blizgesys – problema. Svarbiau suprasti, ko iš tikrųjų reikia tavo odai“, – sako ji.
Viena priemonė viskam? Oda nėra tokia paprasta
Kita labai dažna klaida – tikėjimas, kad viena „gera“ priemonė išspręs viską. Veido prausiklis, tonikas, kremas – viskas viename? Gali būti patogu, bet ne efektyvu. Oda turi skirtingus poreikius skirtingu metu: kartais jai reikia daugiau drėgmės, kartais – stipresnio atstatymo, o kartais – raminimo.
„Man labai dažnai klientės rodo reklaminius serumus, kuriuos nusipirko internete. Klausiu, ar žino, kokios veikliosios medžiagos ten yra. Tyla. Tokiu būdu oda gali gauti per daug arba visai nieko naudingo“, – pasakoja kosmetologė Rasa, kuri dažniausiai pradeda nuo odos analizės, o tik tada rekomenduoja konkrečius veiksmus.
Savo odos nepažįstam net būdamos 35
Nors atrodo keista, bet net 35 metų sulaukusios moterys dažnai nežino, kokio tipo jų oda, ką ji toleruoja, nuo ko pradeda berti ar sausėti. Dėl to pasitaiko ir dar viena dažna klaida – naudojamos atsitiktinės priemonės. Vieną savaitę kažkas iš draugių rekomendavo, kitą – pamatė reklamą. Ir taip oda gyvena tarsi be aiškios krypties.
„Mano viena klientė buvo įsitikinusi, kad jos oda sausa. Naudojo sunkius kremus, bet veidas vis tiek šerpetodavo. Po tyrimo paaiškėjo – oda mišri, o šerpetojimas atsiranda dėl dehidratacijos, o ne sausumo. Tai – skirtingi dalykai“, – pavyzdžiu dalinasi kosmetologė Eglė.
Ką daryti kitaip?
Prieš griebiantis naujo kremo ar pasiduodant socialinių tinklų madingoms rekomendacijoms, kosmetologės pataria atsigręžti į save:
- stebėk, kaip oda reaguoja į produktus – ar nurimsta, ar suerzėja
- nepamiršk odos drėkinimo – net jei ji riebi
- venk priemonių, kurios „graužia“ ar tempia odą
- kartą per sezoną – apsilankyk pas specialistą
- nepirk naujos priemonės vien dėl grožio influencerės rekomendacijos
- išbandyk profesionalią kosmetiką iš Skinshop.lt po kosmetologo konsultacijos (labai geras pasirinkimas).
Po 30-ies oda dažnai pradeda reikalauti daugiau. Tai nėra kažkoks lūžis, bet laikas, kai atsiranda pirmos raukšlės, mažėja kolageno kiekis, gali pasikeisti odos tipas. Tai metas, kai svarbu ne kovoti su savo oda, o ją suprasti ir padėti jai gyventi ilgiau sveikai.
Kartais reikia ne daugiau produktų, o daugiau dėmesio sau.